Mesleki Yolculuğum

1989 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 1992-1995 yıllarında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak girmiş olduğum İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında Anatomi İhtisasını tamamladım.

Hayalim olan Genel Cerrahi için 1995 yılında tekrar girmiş olduğum Tıpta Uzmanlık Sınavında başarı göstererek girdiğim İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi ihtisasını 2000 yılında tamamladım.

2000-2002 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda Öğretim üyesi ve Genel Cerrahi ders okutmanı olarak görev yaptım. 2008 yılında cerrahi ihtisasını aldığım Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde  tekrar göreve başladım ve uzun yıllar aynı hastanede cerrahi uzmanı olarak görev yaptım.

Eğitimim süresince özellikle meme kanseri ve memenin iyi huylu hastalıklarının cerrahisi ve proktoloji (anal bölge hastalıkları) ile yakından ilgilendim. 19.06.2012 tarihinde girdiğim Doçentlik sınavında başarılı olarak Genel Cerrahi Doçenti unvanını aldım.

2014 yılında Almanya  Düsseldorf’da Avrupa Meme Akademisi’nin düzenlediği Uluslararası kursun 1. basamağını, 2015 yılında da İtalya Milano’da (European Institue of Oncology) Avrupa Onkoloji Kliniği’nde Meme Kanseri Cerrahisi ile ilgili kursun 2. basamağını  tamamlayarak Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Alman kantonunda  geçerli olan Meme Cerrahisi  lisans diplomasını aldım.  2014 yılında Berlin’de Vivantes Hastanesi Meme Merkezi’nde gözlemci olarak bulundum.

2015 -2017 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Genel Cerrahi Doçenti olarak çalıştım. 2017 yılında Göztepe Medikal Park Hastanesi’nde  göreve başladım  ve aynı hastanede  Meme Merkezi’ni kurdum. 27.01.2018 tarihinde  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesörlük ünvanını aldım ve 2018-2021 yıllarında  Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttüm.

2021 yılında Demiroğlu Bilim Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi ve Florence Nightingale Hastaneleri’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladım.  Halen Demiroğlu Bilim Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Öğretim üyesi olarak görev yapıyorum ve yarı zamanlı Ataşehir Florence Nightingale Hastanesinde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalışıyorum.

Ulusal ve Uluslararası dergilerde yaklaşık 70’in üzerinde makalem ve biri ‘’Menopoz ve Meme Kanseri’’, diğeri ‘’Erkekte Meme Kanseri’’ olmak üzere 2  kitap bölümü yazarlığım  bulunmaktadır. Halen bilimsel kongreleri ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim.

İlgi alanlarım başta meme kanseri ve cerrahisi olmak üzere, iyi huylu meme hastalıkları ve cerrahisi, Proktoloji (hemoroid, anal fissür, anal apse, anogenital kondülom), pilonidal sinüs, fıtık cerrahisi ve tiroid cerrahisidir.  Grup Florence Nightingale Hastaneleri’ndeki görevlerimin yanı sıra Ataşehir bölgesinde Liberty plaza’da kendime ait kliniğimde hizmet vermekteyim.

Günümüzde giderek artan güncel tedavi olanaklarındaki ilerlemelerle artık kronik bir hastalık haline gelmiş olan meme kanseri hastalığının tanı ve tedavisinde, bu uzun soluklu yolculukta, meslek etiğine uygun davranmak, hastalarımla empati kurarak, birlikte ihtiyaçları olan sıcak, samimi, güvenilir bir sağlık hizmeti sunmak birincil önceliğimdir.

Hep birlikte sağlıklı, huzurlu nice yıllarımız olsun….