Meme Kanseri Tanı ve Tedavisi | Prof.Dr.leyla Zer| Meme Kanserinde hastaya en uygun tedavi seçeneğini bulmak için, Meme Cerrahisi Birimi, Meme Kanseri, Meme Cerrahisi, Meme Kanseri Tanı ve Tedavisi,meme sağlığıI Meme sağlığı
Destek

Prof. Dr. Leyla Zer, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. 1992-1995 yıllarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında Anatomi İhtisasını tamamladı.

2000 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Genel Cerrahi Kliniği’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı. 2000-2002 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı.  2008 yılında cerrahi ihtisasını aldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde  tekrar göreve başladı ve uzun yıllar hastanede cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. 19.06.2012 tarihinde girdiği Doçentlik sınavında başarılı olarak Genel Cerrahi Doçenti unvanını aldı.

2014 yılında Almanya  Düsseldorf’da Avrupa Meme akademisinin düzenlediği 1. Uluslararası kursun 1. basamağını, 2015 yılında da İtalya Milano’da (European Institue of Oncology) Avrupa Onkoloji Kliniği’nde Meme Kanseri Cerrahisi ile ilgili kursun 2. basamağını  tamamlayarak Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Alman kantonunda  geçerli olan bir  Meme Cerrahisi  lisans diploması aldı.  2014 yılında Berlin’de Vivantes Hastanesi Meme Merkezi’nde gözlemci olarak bulundu. 2015 -2017 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Genel Cerrahi Doçenti olarak çalıştı. 2017 yılında Göztepe Medikal Park Hastanesi’nde  göreve başladı  ve  hastanede  Meme Merkezi’ni kurdu. 27.01.2018 tarihinde  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda   Profesörlük ünvanını aldı ve 2018-2021 yıllarında  Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 2021 yılında Demiroğlu Bilim Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Öğretim üyesi ve Florence Nightingale Hastaneleri’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı.  Halen aynı görevleri yürütmekte ve kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Leyla Zer, İngilizce bilmekte, ulusal ve uluslararası dergilerde yaklaşık 65’in üzerinde makalesi ve 1  kitap bölümü yazarlığı  bulunmaktadır.


Etiketler : Prof.Dr.Leyla Zer , cv , meme sertifikası , lisans