Meme Kanseri Tanı ve Tedavisi | Prof.Dr.leyla Zer| Meme Kanserinde hastaya en uygun tedavi seçeneğini bulmak için, Meme Cerrahisi Birimi, Meme Kanseri, Meme Cerrahisi, Meme Kanseri Tanı ve Tedavisi,meme sağlığıI Meme sağlığı
Destek

DOĞRU SÜTYEN ÖLÇÜSÜ
Doğru bedende sütyen  seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Doğru sütyen, size hem konfor hem de iyi bir görünüm sağlayacaktır. Göğüslerinizin sütyen kabı içinde kusursuz görünmesi için önemlidir. Elbette bu kusursuzluk için seçeceğiniz sütyenin modeli de önemlidir.
Doğru ölçünüzü bilir ve sütyen seçimini buna göre yaparsanız, giydiğiniz her kıyafet üzerinizde çok daha iyi görünür. Yanlış ölçülerde alınmış sütyenler günlük hayatta hem hareketlerinizi sınırlayabilir, hem de kullanırken sizi rahatsız edebilir. 
Doğru sütyen ölçüsü, göğsünüzün sütyen içerisine tam olarak yerleşmesi ve sizi rahatsız etmeden bedeninize kusursuzca uyum sağlaması demektir. 
İki farklı ölçüden oluşur. 
Biri Cup (Kap) (B,C,D gibi) yani göğüs ucundan alınan ölçü, diğeri de göğüs altından alınan beden ölçüsüdür. 
Kap ölçüsü bir anlamda göğüslerin büyüklüğünü ifade eder. A Cup en küçük göğüsler, DD  Cup ise en büyük göğüsler için kullanılır. 
 
SÜTYEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR?
 
 
Doğru Sütyen numaranızı öğrenmek için 2 farklı ölçü almalısınız. Önce beden ölçüsünü bulmanız gerekiyor.
 
Beden ölçüsü almak :  Üstteki resimde  gösterildiği şekilde, ayna karşısına geçerek önce beden ölçüsü alınız. Bu ölçü sizin sütyen bedeninizdir. Ölçüyü çıplak bedende almayınız, çünkü göğüslerdeki hafif bir sarkma yanlış beden ölçüsü almanıza sebep olabilir. Kullanmakta olduğunuz ve destekli olmayan bir sütyen veya büstiyer giyerek ile ölçü alınız. Örneğin ölçünüz 89 ise aşağıdaki tabloya göre beden ölçünüz 90 bedendir. Sizin sütyen edeniniz 90 olacaktır.
 
 
Cup Ölçüsü Almak : Üstteki   resimde  gösterilen şekilde, göğüs ucu üzerinden alacağınız ölçü ise sütyeninizin A, B, C, D gibi rakamlarla ifade edilen Cup bedenidir. Resim üzerinde mesurayı nereden tutarak ölçmeniz gerektiği gösterilmiştir. Göğüs ucu üzerinden ölçü alınmalıdır. Örneğin göğüs çevrenizin ölçüsü 95 cm ise sütyeninizn cup ölçüsü B 'dir. 
Cup ölçüsü göğüs büyüklüğünü ifade eder. A Cup en küçük, DD  Cup ise en büyük göğüsleri ifade eder. Standart beden B Cup'dır, ürün üzerinde Cup belirtilmemişse B dir. Örneğin 80B ile 80C sütyenlerde beden ölçüsü (sırt genişliği) aynıdır fakat göğüs büyüklüğü C cup sütyende biraz daha büyüktür.
 
 
SÜTYEN ÖLÇÜ TABLOSU


Etiketler : sütyen ölçüsü , doğru sütyen ölçüsü

İdeal Sütyen Ölçüsü